Výhody CNG

 

Výhody CNG:

1. Významná úspora na provozních nákladech. Úspora oproti benzinu je 40 %. CNG je nejlevnější pohonnou hmotou. Náklady na ujetý kilometr se pohybují okolo 1 Kč. Pro vozy CNG od r. 2009 také platí nulová sazba silniční daně.

2. Ekologický provoz CNG automobilů. Emise CO2 se pohybují na úrovni 120 až 140 g/km. Společnost, která má zájem se prezentovat ekologickým přístupem k životnímu prostředí, má v tomto případě jedinečnou příležitost. Tzv. zelené fleety jsou dnes ve větších firmách samozřejmostí.

3. Dostupná pořizovací cena. CNG automobily mají obdobnou pořizovací cenu jako vozy s naftovými motory, záleží potom na výbavě vozu, speciálních technických požadavcích, vyjednaných podmínkách s konkrétním prodejcem apod. Některé leasingové společnosti mají lepší obchodní podmínky pro tyto ekologické vozy.

4. Bezpečnost. CNG automobily nejsou tzv. přestavované, mají veškeré garance od výrobců, kteří ručí za vývoj a koncepci vozu, komponenty, materiály, montáž atd. Vzhledem k vysokým pracovním tlakům CNG je právě bezpečnosti vozů věnována výjimečná pozornost, takže výsledkem je bezpečnější způsob uložení pohonné hmoty v robustních tlakových nádržích vybavených speciálními multifunkčními ventily. Výsledkem je vyšší bezpečnost provozu těchto automobilů než u klasických pohonných hmot. V současné době je možné i parkování CNG vozů v podzemních hromadných veřejných garážích, které ale musí být dovybaveny např. detektory úniku plynu či odvětráváním.

5. Tankování a způsob úhrady za odebraný CNG. Plynárenské společnosti provozují jednotný platební karetní systém CNG Card Centra. Zákazník je v rámci smlouvy o vydání CNG karty seznámen se samoobslužným tankováním, obdrží platební kartu CNG Card Centra a na tu samoobslužně a bezhotovostně tankuje na většině CNG stanicích v ČR. Po skončení měsíce obdrží fakturu s výpisem natankovaného CNG ve všech stanicích nebo může platit inkasem z účtu. 

 

 

                                                                      

 

6. Počet CNG stanic. Dnes je v provozu přes 140 veřejných stanic, každý rok je předpoklad uvedení minimálně 10 nových stanic do provozu.

 

CNG CARD SYSTEM

AKTUALITY O CNG

KONTAKTY NA IMPORTÉRY