innogy dokončila převzetí CNGvitall

Proces integrace společnosti CNGvitall do skupiny innogy byl úspěšně dokončen. V důsledku vnitrostátní fúze sloučením zanikne k 1. červenci 2019 společnost CNGvitall s.r.o. a veškerá práva a povinnosti automaticky přejdou na innogy Energo, s.r.o., jako nástupnickou společnost.

„Máme za sebou několik náročných měsíců, kdy jsme přebírali zaměstnance, technologie, řešili IT systémy. Klíčové pro nás bylo, abychom dobře zvládli zavedení všech zákazníků CNGvitall do našich systémů. Ode dneška tak jsou zákazníci CNGvitall nově zákazníky innogy. A všichni naši zákazníci už nyní mohou naplno využívat výhod široké sítě CNG plniček innogy,“ uvedl Zdeněk Kaplan, CEO innogy Energo.

Doplňovat CNG v síti innogy lze nyní už v celkem 59 lokalitách, innogy tak má největší síť CNG plniček v ČR. Nejnovějším přírůstkem je čerstvě zprovozněná plnička na parkovišti v Dřevčické ulici v pražských Malešicích vedle sídla innogy. Do konce roku firma plánuje otevřít ještě plničky v Přerově, Šumperku, Třebíči a Mníšku pod Brdy.

Mapa CNG stanic ke stažení - PDF

„V posledních třech letech jsme do rozvoje naší sítě masivně investovali, navíc se nám před půl rokem podařila strategická akvizice CNGvitall. V tuto chvíli se budeme zaměřovat hlavně na bílá místa na mapě. Nové plničky budeme stavět v lokalitách, kde ještě vidíme potenciál, nebo tam, kde budeme mít zajištěnou klientelu a odběr,“ řekl Kaplan.

Podle něj se chce innogy Energo nyní na trhu profilovat nejen jako prodejce CNG, ale také jako výrobce a dodavatel plnicích stanic. „Technologii plniček si sestavujeme sami. Jsme proto schopni navrhnout a dodat technologii plničky všem zájemcům, kteří chtějí mít vlastní stanici, ať už veřejnou nebo pro svoje interní potřeby, a zároveň jim k tomu poskytnout potřebný servis,“ dodal Zdeněk Kaplan.

 

Mapa CNG stanic

 

Mapa CNG stanic