Proč CNG

Kromě ekologických přínosů jsou hlavním argumentem výrazně nižší provozní náklady při zachování pořizovací ceny.

Zvažujete přechod z běžných pohonných hmot na CNG? Nechte se přesvědčit!

1. Významná úspora nákladů

  • Cena CNG včetně daně se pohybuje kolem 32 Kč za kilogram. Náklady na ujetý kilometr se tak pohybují kolem 1,60 Kč.
  • Pro vozy na CNG platí od roku 2009 nulová sazba silniční daně. Minimální výše spotřební daně je dlouhodobě garantována zákonem o dani ze zemního plynu.

2. Ekologický provoz

Ten, kdo má zájem o ekologický přístup k životnímu prostředí, ten určitě zvolí CNG jako pohonnou hmotu pro svůj vůz. Firmy i jednotlivci usilující o ekologický přístup k životnímu prostředí mají díky CNG jedinečnou příležitost. Kromě nižších emisí CO2 totiž CNG omezuje i produkci řady významných škodlivin. Díky tomu se dnes i v České republice objevují tzv. “zelené flotily”.

3. Dostupná pořizovací cena

Pořizovací cena CNG automobilů je srovnatelná s vozy naftovými. Záleží především na výbavě vozu, speciálních technických požadavcích a dalších nárocích. V některých případech leasingové společnosti nabízejí lepší obchodní podmínky pro ekologické vozy.

4. Bezpečnost

Stlačený zemní plyn je uchováván pod vysokým tlakem. Právě kvůli tomu je bezpečnosti vozů na CNG věnována výjimečná pozornost. Výsledkem je reálně vyšší bezpečnost provozu těchto automobilů ve srovnání s auty na benzin, naftu či LPG.

  • benzin a LPG patří do I. třídy nebezpečnosti
  • nafta spadá do III. třídy nebezpečnosti
  • CNG se řadí až do IV. třídy nebezpečnosti!

Robustní tlakové nádrže umístěné mimo deformační zóny jsou mimo jiné vybaveny speciálními multifunkčními ventily. Tyto ventily zajišťují bezpečné odhoření plynu i v případě silného požáru. CNG je lehčí než vzduch, takže nehrozí ani jeho hromadění u země.

5. Placení jen jednou měsíčně

Na rozdíl od klasických čerpacích stanic provozují plynárenské společnosti jednotný platební systém. Zákazník je v rámci smlouvy o vydání karty seznámen se samoobslužným tankováním a obdrží tankovací CNG kartu. S touto tankovací kartou pak sám tankuje na většině CNG stanicích v ČR.

  • každý měsíc obdržíte fakturu s výpisem natankovaného objemu CNG ve všech stanicích
  • faktury lze hradit buď převodem, nebo inkasem z účtu
  • platba v hotovosti, CCS či jinými bankovními kartami je omezena a liší se u jednotlivých stanic.

Síť stanic CNG

cena

Natankovat můžete na více než 220 veřejných stanicích.

Mýty a fakta

naklady

Natankovat CNG zvládne každý, je to velmi jednoduché.